ZMIANY W PROWADZENIU ZAJĘĆ OD 19.10.2020 | IH Bydgoszcz

ZMIANY W PROWADZENIU ZAJĘĆ OD 19.10.2020

Szanowni Państwo/Drodzy Słuchacze

Uprzejmie informujemy, że w związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiologiczną i obostrzeniami wprowadzonymi przez Ministerstwo Zdrowia, od dnia 19 października 2020 do odwołania, wprowadzamy następujące zmiany w nauczaniu języka angielskiego, prowadzonym przez szkołę International House:

1. Nauczanie w szkole w Bydgoszczy oraz w filiach szkoły, w Nakle, Szubinie i Żninie wszystkich grup (dorosłych, młodzieżowych „K” i dziecięcych „kolorowych”) odbywać się będzie całkowicie w sposób zdalny. Do nauczania mieszanego (jeden dzień w klasie, jeden dzień online) powrócimy w momencie uznania przez Ministerstwo Zdrowia miasta Bydgoszczy oraz powiatów bydgoskiego, nakielskiego i żnińskiego  jako stref „żółtych” lub po całkowitym  usunięciu ich z listy powiatów zagrożonych.

Sposób nauczania w firmach lub osób indywidualnych zostanie ustalony bezpośrednio z zainteresowanymi.

Podręczniki dla osób z filii w Nakle, Żninie i Szubinie, które jeszcze ich nie otrzymały, zostaną wysłane pocztą.

Podręczniki dla osób ze szkoły w Bydgoszczy, które jeszcze ich nie otrzymały, prosimy odbierać w sekretariacie szkoły na ul. Piotrowskiego 6. W przypadku braku takiej możliwości, prosimy o kontakt z sekretariatem.

Godziny zajęć i dane do logowania na platformie ZOOM pozostają bez zmian.

Prosimy naszych wszystkich słuchaczy oraz rodziców naszych  uczniów, o zwrócenie uwagi dzieciom na konieczność obowiązku pozostawienia włączonej kamery przez cały czas trwania lekcji.
Zależy nam na tym, aby lekcje zdalne jak najmniej różniły się od lekcji w klasie i aby nauczyciel miał pełną kontrolę nad tym co się dzieje w czasie lekcji. Przy wyłączonej kamerze, nauczyciel traci dużo czasu na rzeczy nie związane z prowadzeniem zajęć, obniża się tempo prowadzenia lekcji, a zajęcia są po prostu mniej ciekawe i nieefektywne.
Zajęcia w naszej szkole są płatne i zależy nam na tym, abyście Państwo lub Państwa dzieci mogli uczestniczyć w zajęciach na odpowiednio wysokim poziomie.
Jest to również istotne ze względów bezpieczeństwa i naszej odpowiedzialności za Państwa dzieci w czasie lekcji.

W przypadku problemów technicznych lub innych ważnych powodów, dla których kamera musi być wyłączona, prosimy o kontakt z sekretariatem naszej szkoły.

Prosimy o zrozumienie i przepraszamy za wszelkie niedogodności, ale nasza decyzja o zmianie sposobu prowadzenia zajęć podyktowana jest wyłącznie troską o zdrowie słuchaczy i naszych nauczycieli.