PRZERWA WIELKANOCNA I AKTUALNOŚCI | IH Bydgoszcz

PRZERWA WIELKANOCNA I AKTUALNOŚCI

W dniach od 9.04.2020 (czwartek) do 14.04.2020 (wtorek) w Szkole Języka Angielskiego International House w Bydgoszczy oraz w filiach, w Nakle, Żninie i Szubinie nie ma zajęć z języka angielskiego. Pierwsze zajęcia po przerwie odbędą się w środę 15.04.2020.
Wszystkim słuchaczom i ich bliskim składamy najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych!

Poniżej zamieszczamy treść maila, który został wysłany do wszystkich słuchaczy 5 kwietnia 2020

Drodzy Słuchacze i Rodzice,

Dla większości grup prowadzonych przez szkołę International House, zakończyliśmy właśnie trzeci tydzień nauki z wykorzystaniem komunikatora ZOOM. Dla naszej szkoły i dla słuchaczy było to duże wyzwanie. W ciągu kilku dni musieliśmy całkowicie przestawić nasz sposób nauczania i przenieść się do świata wirtualnego. Wymagało to bardzo wielu intensywnych szkoleń, inwestycji w sprzęt komputerowy, a przede wszystkim dobrej woli i zaangażowania ze strony naszych pracowników oraz uczniów.
Nie jest to łatwy czas dla naszych nauczycieli, bo prawie wszyscy pochodzą z zagranicy i nie mają w Bydgoszczy swoich rodzin, ale staramy się ich wspierać i pomagać, aby ich życie było w miarę normalne.
W chwili obecnej nasi nauczyciele prowadzą lekcje ze swoich mieszkań, a sekretariat szkoły działa pod numerem telefonu 535 996 496 i obsługiwany jest przez dyżurujące w swoich mieszkaniach pracownice sekretariatu, Panie Mariolę i Sandrę.
Nie chcemy, aby prowadzona przez nas nauka online była namiastką nauki bezpośredniej, ale aby stanowiła jej dobrą alternatywę, która ma doprowadzić do wyznaczonego celu jakim jest ukończenie danego poziomu zaawansowania.
Jeśli chodzi o poziom nauczania to widzimy, że na obecnym etapie w sposób zadowalający opanowane zostały podstawowe umiejętności niezbędne do prowadzenia zajęć online. Od tego momentu chcielibyśmy je coraz bardziej rozwijać i urozmaicać, aby wiedza była przekazywana w sposób jeszcze bardziej efektywny i atrakcyjny.
Zależy nam na tym, aby do końca czerwca 2020 zakończyć zgodnie z planem wszystkie zajęcia poszczególnych grup i aby osoby, które się u nas uczą, nie straciły roku szkolnego oraz mogły kontynuować naukę w roku 2020/21 na wyższym poziomie.
W obecnej chwili, oprócz kilku grup dzieci najmłodszych (kolorowych), nie powinno być problemu z zakończeniem zajęć do końca czerwca i „wyrobieniem” właściwej liczby godzin. Gdyby to się okazało niemożliwe, będziemy chcieli pod koniec roku szkolnego zorganizować więcej zajęć dodatkowych, aby nadrobić stracone godziny.
Bardzo prosimy wszystkich uczniów o maksymalne zaangażowanie się w proces nauczania, poważne podejście i przygotowywanie się do każdej lekcji tak jak wcześniej, a w szczególności wykonywanie wszystkich poleceń nauczycieli związanych z pracami domowymi lub sprawdzianami. Pozwoli nam to na właściwą ocenę postępów każdego z uczniów, a co za tym idzie, właściwą kontrolę nad całym procesem nauczania.
Jeśli chodzi o osoby i grupy, które przygotowują się do Egzaminów Cambridge English (YLE, KET for Schools, PET for Schools, FCE, CAE) zapisy prowadzimy zgodnie z wcześniejszym harmonogramem, a w przypadku braku możliwości przeprowadzenia danego Egzaminu, zaproponujemy inny termin lub w całości zwrócimy wpłacone pieniądze. Szczegóły na stronie https://exams.inthouse.pl
Dziękujemy bardzo za Państwa zrozumienie, dobrą wolę oraz wiele pozytywnych komentarzy dotyczących nauki online.
W razie problemów związanych z posługiwaniem się komunikatorem ZOOM, prosimy zapoznać się z przygotowanym przez naszych nauczycieli wideo przewodnikiem
https://www.youtube.com/playlist?list=PLleyMlqE2X-_c6BOz5RNzOiPcAietfgvR
Wirtualny Sekretariat szkoły International House w Bydgoszczy czynny jest od poniedziałku do piątku od godz. 10:00 do 17:00 pod numerem telefonu 535 996 496

Naszym Słuchaczom i ich rodzinom, z okazji Świąt Wielkanocnych, życzymy spokoju, wytrwałości, a przede wszystkim zdrowia i optymizmu, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.
International House Bydgoszcz